OKI "Feniks" Kikinda - Vesti

Tatabánya, Kup Mađarske
Sárberki Általános Iskola, 12. maj 2012.

Vest iz Szombathelya od 3. marta 2012. smo opisali kao "Farsang kup, adaptiran u Kup Mađarske", ali je vreme pokazalo da je to pogrešno. Molimo vas da nam ne zamerite zbog ovog, jer svakako nije namerno. Zato prilikom ovog objavljivanja usput korigujemo prethodnu vest, i to na dovoljno uočljiv način.

Pre svega, da objasnimo kako je došlo do toga: Prvenstvo Mađarske 2011/12. nije igrano, kriza Mađarskog saveza sedeće odbojke je evidentna, informacije ne stižu do nas ni redovno, ni pravovremeno, veb sajt www.uloroplabda.hu se uopšte ne ažurira već godinu dana, pa je stvorena je pomalo konfuzna situacija. Dodatno, Kup Mađarske za 2011. godinu se igrao prvog vikenda u martu, kao i pomenuti Farsang kup u Szombahelyu, te smo bili smo ubeđeni da je to - to!

Međutim, 12. maja 2012, u gradu Tatabánya je odigran turnir pod eksplicitnim nazivom i sa svim obeležjima Kupa Mađarske, ali prethodna vest je već bila objavljena na ovom sajtu. Ostalo nam je samo da se izvinimo čitaocima i ispravimo ovu grešku. Ovo smo i učinili svojim zalaganjem i dobrom igrom. Tako smo na ovim turnirima postigli identičan i veliki uspeh u vrlo sličnoj konkurenciji: drugo mesto, i oba puta iza tima Mozdulj iz Váca. Još treba da spomenemo i to da ekipa Piremona iz Niređhaze nije učestvovala ni na ovom turniru.

Tatabánya se nalazi na 300 km od Kikinde, na 55 km od Budimpešte putem ka Beču. Zato smo opet morali dobro da poranimo i bili smo na drumu već u 4 sata posle ponoći.

Dakle, sada je ova rečenica sa linkom na pravom mestu: "Prošle 2011. godine se nismo proslavili, ali ove godine se nismo dali iznenaditi."

Osim nas je učestvovalo šest mađarskih timova, podeljenih u dve grupe, a žreb je obavljen neposredno pred početak takmičenja. Utakmice unutar grupa su se igrale na 2 dobijena seta, a polufinalne i finalna na 3 dobijena seta.

Grupa A

Mozdulj SE - Hamburger SE     2:0 (25:18, 25:7)
Csakazért SE - Törekvés SE    2:0 (25:17, 25:13)
Mozdulj SE - Csakazért SE     2:0 (26:24, 25:16)
Hamburger SE - Törekvés SE    2:0 (25:19, 25:12)
Csakazért SE - Hamburger SE   2:0 (25:18, 25:14)
Mozdulj SE - Törekvés SE      2:0 (25:12, 25:8)

Grupa B

OKI Feniks - Humanitás SE     2:0 (25:12, 25:11)
Sprint SC - OKI Feniks        1:2 (25:23, 22:25, 8:15)
Sprint SC - Humanitás SE      2:0 (25:18,26:24)

Protiv Humanitása smo počeli pomalo rezervisano, ali su stvari brzo došle na svoje mesto i pobeda je ostvarena brzo i lako, kako se samo poželeti može. Da podsetimo: opravo ovaj protivnik nas je iznenadio u Kupu prošle godine i pobedio nas za nijansu u petom setu.

Utakmicu protiv Sprint SC je trebalo dobiti da bismo izbegli Vác u polufinalu. Tesno smo dobili prvi set i propustili priliku da i ovu utakmicu rešimo u dva seta. Treći set smo dobili furiozno ispravljajući sve greške iz prethodnog. Ovo je bila utakmica u kojoj je svaki pojedinac našeg tima imao na terenu "svojih 5 minuta": neko serijom servisa, neko direktnim poenima iz bloka, neko prijemom, dizanjem, igrom u polju i/ili napadom. Sa druge strane mreže je bio poznati Sprint u najjačem sastavu, ali je naš tim kompletno funkcionisao perfektno, bez obzira na izgubljeni set. Izgleda da nas je adrenalin volšebno nosio protiv odličnog protivnika i vrlo loše klizavosti terena.

"Mourinho" je ovu utakmicu okarakterisao kao jednu od najlepše odigranih uopšte. (Khm... Izgleda da smo najzad ispoštovali sve čemu nas uči.)

Razigravanje za plasman:

Törekvés SE - Humanitás SE    0:3 (15:25, 17:25, 23:25)

Polufinalne utakmice:

OKI Feniks - Csakazért SE     3:0 (25:18, 25:10, 25:14)

Naši najveći mađarski prijatelji iz Segedina su dali sve od sebe i pokušali da nam zagorčaju život, ali smo održali nivo igre koji je dovoljan da ih savladamo. Pružili smo još jednu vrlo solidnu partiju.

Mozdulj SE - Sprint SC        3:0 (25:18, 25:17, 25:22)

Za 5. mesto:

Humanitás SE - Hamburger SE   3:0 (25:15, 25:12, 25:7)

Za 3. mesto:

Csakazért SE - Sprint SC      0:3 (18:25, 12:25, 17:25)

Finale:

OKI Feniks - Mozdulj SE       0:3 (16:25, 20:25, 26:28)

Kad ustanete četiri sata ranije nego obično, zatim putujete četiri sata, pa odigrate (i pobedite) tri utakmice, moramo vam priznati da uopšte nije lako zagrejati se po četvrti put. Svakako, uslovi za igru su bili isti za obe ekipe, nema šta da se prigovori. Međutim, sama pomisao da ste došli do finala i da imate priliku za nešto nestvarno i nedostižno će vas poneti i podstaknuti da ponovo date sve od sebe.

Očigledno, srce i želja nisu bili dovoljni. Prvi set je bio gotov, a da još nismo ponovo postigli punu radnu temperaturu. Kako je meč odmicao, temperatura je rasla i igrali sve bolje i imali vođstvo od 15:10 u naredna dva seta, a u trećem čak i tri set lopte. Utakmica je bila odlična, ali čini se da nismo imali snage za više.

Na kraju: srebrna medalja i pehar za drugo mesto na Mađarskom nacionalnom kupu, malo li je?

Još nismo sigurni da smo pronikli u tajnu protivnika "kako su uspeli da očuvaju svežinu za razliku od nas", ali nešto od toga i naslućujemo pa ćemo raditi i na tome.